logo
 
BİZE ULAŞIN HABERLER REFERANSLAR HİZMETLER KURUMSAL
Karton   Ambalaj
 
 
Neden Karton Ambalaj
Karton kutu, çok geniş bir kullanıma sahiptir. Kuru gıdadan pastaya, dondurmadan toz deterjana, oyuncak, tekstil, saraciye ürünlerine kadar, birçok ürünün ambalajı olarak karton kutu kullanılır. Karton kutu yalnızca karton olarak üretilmez. Kartonun tek başına sertlik, patlama, kopma, nem ve su bariyer değerlerinin yetmediği yerlerde, yani içine konulacak ürünün özelliklerine göre karton ambalaj, öncelikle içindeki ürünü tamamlayan, onu ifade eden bir yapıya sahip olmalıdır. Bununla birlikte, özellikle son dönemde ön plana çıkan çevre bilinci de göz önünde bulundurularak karton kutu ve karton ambalaj tercih sebepleri:

- Çevreyi kirletmez, ürünün doğal yapısını bozmaz, hasara uğratmadan taşır.
- Hijyenik koşullarda üretildiği için, insan sağlığına zararlı bir madde içermez, yıkama, temizleme ve iade işlemi olmaz.
- Çok temiz olduğu için, işyerini kirletmez, kokmaz, koku yapmaz ve ürünü kokutmaz.
- Doldurmada, boşaltmada ve depolamada zaman ve emek tasarrufu sağlar.
- Albenisi olan ve çok renkli mükemmel baskısı ile ürünü ve üreticisini tanıtan bir satış elemanı gibi hizmet verir.
- İstenildiği zaman, istenildiği kadar ve istenilen yere teslim edilebildiği için, stok maliyeti olmaz.
- Hafif olduğu için, aynı nakliye ücreti karşılığında daha çok ürünün taşınmasına imkan tanıyan, tahta ve plastik kasa gibi ağırlıkları kadar nakliye ücreti ödetmez,
- Depozit ve iadeden dolayı ambalajlanan ürüne ek maliyet getirmez.
- Ambalaj kullanıcılarını kabzımallara ve komisyonculara bağımlı kılmaz.
- Kullanıldıktan sonra, geri kazanılarak yüzde 100 hammaddeye dönüşebilen imkanlarda olmasıdır. Kağıt kutu ambalajlar, daha sıhhidir, bir başka iç ambalajla desteklenebilir, kullanılan karton empregne, ya da lamine edilir. Ayrıca diğer bir çok ambalaj malzemesine nazaran içerisinde insan sağlığına zararlı maddeler barındırmaması sebebi ile dünyada kullanımı yaygınlaşan bir materyal haline gelmiştir.
 
Örnek Uygulamalar
 
 
 
HABERLER

Web Sitemiz Yayında
Web sitemiz yayına girmiştir. Hizmetlerimizle ilgili daha geniş bilgiyi burada bulabilirsiniz....

Kalite Güven ve Hız
Kaliteden ödün vererek ucuz olanı seçmek, doğru ve başarılı bir tanıtım yapmaktan çok firma imajına zarar veren , size vakit ve nakit kaybettiren bir seçim olarak kalacaktır. Uygun fiyatlı ve kaliteli ürünlerimiz sizin için en doğru ve en güvenilir &...

 
TEKLİF İSTE
Yaptırmak istediğiniz ürünle ilgili
teklif formunu doldurarak bize
gönderiniz
2mmatbaa
© 2012 Bereket Ofset& Matbaa  Tüm Hakkı Saklıdır.
webrika